KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14077259

nr 1407 7259

Carl Johan Forsberg

(1868-1938), Sverige

Akvareller, 3 st, Yttermått inklusive ram: 39x42-44x50, akvarell. Signerad

Carl Johan Forsberg, svensk tecknare, grafiker och arkitekt. född i Stockholm 1868, död 1938 .

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:32:00

Carl Johan Forsberg

Läs mer om Carl Johan Forsberg